Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Více


Poradna Termostaty

Jak vybrat termostat?

Termostat je elektronické zařízení, které v místnosti nebo jiném prostoru reguluje (udržuje stálou) teplotu. Na základě zjištěných dat je pak ovládáno elektrické vytápění nebo klimatizace. Pro pohodlnou obsluhu je ideální využít elektronických termostatů, které jsou ovládány polovodičovými senzory, jejichž signál se zesílí a následně zpracuje buď analogově nebo digitálně. Následně je ovládáno nejčastěji relé pomocí spínacích a rozpínacích kontaktů (topení / chlazení). Elektronická teplotní čidla mohou být rozdělena jako teplotní čidlo odporové (termistor), jehož odpor se mění podle okolní teploty.

Dále je možné rozlišit teplotní čidlo napěťové, kdy je na výstupu analogového čidla napětí, které se mění podle okolní teploty. Poslední kategorií elektronických teplotních čidel je digitální čidlo, které na výstupu čidla předává digitalizovanou formu (číselné údaje se mění podle okolní teploty). Výstup je odolný vůči vnějšímu rušení a délce kabelového spojení.

Porovnat termostaty